Archiwum kategorii: czarnuch

Czyszczenie tapicerki skórzanej – kroko

W związku ze zbliżającym się składaniem czarnucha, przygotowuje już tapicerkę do niego. Wybór jak zawsze padł na sprawdzone kosmetyki Gliptone Conditioner GT11 oraz Cleaner GT12. Efekt? Dla mnie nie ma lepszych kosmetyków do skórzanej tapicerki 🙂

zdjecie0358 zdjecie0359 zdjecie0361

Na zdjęciach część poszycia wyczyszczona GT12 a później zakonserwowana GT11, reszta wyczyszczona jedynie nawilżoną szmatką.

składania część dalsza

Czarnuch się składa, pomału bo pomału, ale cały czas do przodu. Klapa tylna już całkowicie podłączona, wszystkie żarówki sprawdzone, klosze lamp podłączone, centralny wyregulowany i podłączony. Zostało tylko spasowanie, aby równo wszystko ładnie leżało, ale to przy montażu reszty dopieszczę 😉

klapa klapa

Podłoga w kilku miejscach (otwory montażowe) zaczęła rdzewieć, więc szczotka druciana w dłoń i czyszcze, aby później wspawać nową blachę. Podłoga bagażnika już w podkładzie epoksydowym. W najbliższych dniach zakonserwuje nadkola.

wnętrze

Aerokit czarnucha już w domu

Czarnuch, pieszczotliwie nazywane czarne coupe aero, niedługo wróci do domu po naprawach blacharskich. Sam rozebrałem to auto i przygotowałem blacharzowi, więc i ja je poskładam, dodatkowo zabezpieczając je antykorozyjnie. Dziś odebrałem natomiast sam aerokit. Pomalowany w mat w kolor oryginału. Mat dlatego, ponieważ mniej widać pofalowania listew (ze względu na wiek tworzywa). Zaczynam więc proces dorobienia uszczelek gumowych pomiędzy karoserię a panele.

panele aerokitu

Czarnuch u blacharza

W ciągu prawie 4 lat jazdy zrobione jakieś 90tys. km krokodylem, więc wynik jak najbardziej przyzwoity 🙂 Do tego ponad 2 lata na Trionic 5 i mocą rzędu 240KM. Z czasem niestety rdza, potocznie nazywana szlachetnym chromem, zaczęła tu i ówdzie wkraczać w życie czarnucha. Poszedł więc do sanatorium – blacharza, aby przywrócić mu choć po części, dawny blask.  Najgorzej okazało się w piwniczce w bagażniku, gdzie został przeniesiony akumulator. W to miejsce planuje wrzucić Optimę Red Top i położyć ją na boku. Błotniki już przygotowane do malowania, kilka prac i montaż.

Zdjęcie0031 Zdjęcie0032 Zdjęcie0033 Zdjęcie0034

Jak auto wróci, środek wyląduje w praniu a skórzana tapicerka zostanie naprawiona. Niebawem więcej zdjęć.